Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

Zanurkuj bezpiecznie - pij odpowiedzialnie

2015-05-25 21:50:08 (ost. akt: 2015-05-25 22:13:11)

Celem kampanii jest zwrócenie uwagi na istniejący na polskich nurkowiskach i wyjazdach organizowanych przez centra nurkowe problem nurkowania „na kacu" i braku wiedzy na temat wpływu alkoholu na zdrowie nurka oraz ryzyka specyficzne dla nurków z tym związane.

Zanurkuj bezpiecznie - pij odpowiedzialnie
Nie chcemy namawiać do abstynencji chcemy namawiać do odpowiedzialności za siebie i swoich partnerów pod wodą.
Każde centrum nurkowe w Polsce i każda baza otrzyma od nas w pierwszym półroczu 2015 roku plakaty i naklejki naszej akcji. Zwróć uwagę, czy w Twoim centrum nurkowym jest plakat akcji ZANURKUJ BEZPIECZNIE - PIJ ODPOWIEDZIALNIE. Instruktor wyczulony na ten problem to również Twoje bezpieczeństwo pod wodą.

https://m.nurkowa.pl/2015/05/orig/banerinter1-855.jpg

Szczegóły kampanii znajdziecie w serwisie : www.swa.org.pl

Alkohol – jedyna poza wodą substancja, która wchłania się do krwi praktycznie na całej długości przewodu pokarmowego. Alkohol działa na ośrodkowy układ nerwowy, powodując odczuwanie przyjemności. Mamy mniejsze zahamowania w wyrażaniu swoich uczuć, łatwiej nawiązujemy relacje międzyludzkie...

Na każdego alkohol działa inaczej, może wywoływać nadmierną senność, ale także agresję. Obniża krytycyzm wobec własnego zachowania, dlatego ktoś na ogół zdrowo myślący wsiada do samochodu po alkoholu lub na tzw. „kacu". Nie jest to na pewno substancja obojętna dla zdrowia.

Czytaj więcej na : http://www.swa.org.pl/wiedza/alkohol-a-nurkowanie