Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Piątek, 29 września 2023. Imieniny Michaliny, Michała, Rafała

Magic Rings – nowy wielofunkcyjny system rękawic dla nurków

2015-11-19 14:05:17 (ost. akt: 2016-03-30 11:54:51)

SANTI Diving wprowadza na rynek nowy produkt – Magic Rings. To innowacyjny system montażu pierścieni i suchych rękawic dla zapewnienia nurkom maksymalnego komfortu przed, w trakcie jak i po nurkowaniu.

Magic Rings – nowy wielofunkcyjny system rękawic  dla nurków
Magic Rings zostały zaprojektowane tak, aby poza standardową funkcją montażu suchych rękawic służyły również jako wielofunkcyjne narzędzie w awaryjnych sytuacjach.

Magic Rings mają wiele różnych zastosowań:
1. Naprawa uszkodzonej manszety.
2. Montaż suchej rękawicy ,,na stałe” do rękawa skafandra.
3. Ułatwienie zakładania rękawicy z wbudowaną manszetą.
4. Samodzielny montaż suchej rękawicy z manszetą.
5. Szybkie i samodzielne zakładanie rękawic z wbudowaną manszetą.
6. Montaż systemu pierścieni do suchych rękawic.

Zobaczcie klip prezentujący powyższe zastosowania:W skład zestawu Magic Rings wchodzą dwa małe i dwa duże owalne pierścienie, dwa gumowe pierścienie ochronne oraz zestaw O-ringów w czterech rozmiarach i kolorach, co dodatkowo ułatwia ich rozróżnienie i funkcje: czarnych, czerwonych, żółtych i szarych.

https://m.nurkowa.pl/2015/11/orig/santi-diving-magic-rings-1-1060.jpg

Tomasz Stachura, SANTI Diving:
„Pomysł na ten produkt zrodził się podczas nurkowania. To był impuls, że fajnie byłoby, gdyby nurkowie mieli takie narzędzie. Początkowo produkt miał być pomocny głównie przy zakładaniu rękawicy z manszetą czy naprawy uszkodzonej manszety.
Z czasem jednak okazało się, że pierwotna koncepcja może być bardziej rozbudowana. W naszych głowach rodziły się nowe zastosowania, dodawaliśmy nowe elementy, powstawały kolejne prototypy, które wprowadzały nowe funkcjonalności. Wciąż go udoskonalaliśmy.
Przechodził wiele modyfikacji, zanim przyjął obecną formę. Cały czas również testowaliśmy go wraz z zaprzyjaźnionymi nurkami. I tak, po wielu miesiącach prac, Magic Rings stał się rozbudowanym systemem montażu suchych rękawic.”


Magic Rings zostały zaprojektowane tak, by zapewnić nurkom maksymalny komfort podczas nurkowania. Owalny kształt pierścieni umożliwia bezproblemowe przełożenie ręki, nawet osobom o masywnych dłoniach. Ich materiał i kształt powodują, że nurkowie nie czują ich obecności podczas nurkowania.

Wykonane są z lekkiego, odpornego i wytrzymałego na różnego rodzaju uszkodzenia, uderzenia czy zgniecenia mechaniczne materiału. Materiał jest giętki co dodatkowo poprawia komfort użytkowania oraz jego wytrzymałość.

Pasują również do wszystkich rodzajów manszet wklejanych do rękawów suchych skafandrów różnych marek. Mają jeden standardowy rozmiar, który jest dobrze dopasowany zarówno do mniejszych jak i większych dłoni. Mniejsze pierścienie mają wymiary 96mm (dłuższa przekątna) x 78mm (krótsza przekątna), co powoduje, że pasują na większość dłoni.

https://m.nurkowa.pl/2015/11/orig/santi-diving-magic-rings-2-1061.jpg

Jakub Szelągowski, SANTI Diving:
„Cieszy nas fakt, że Magic Rings to kolejny, po systemie grzewczym, innowacyjny produkt, który SANTI wprowadza na rynek. Nie stoimy w miejscu, rozwijamy się, pracujemy nad nowymi rozwiązaniami. Staramy się działać kompleksowo, dostarczać nurkom najlepszy sprzęt.”

+ Więcej o produkcie

Anna Gapińska
SANTI Diving
www.santidiving.com