Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

VI Zlot Freediverek już latem na Kaszubach

2018-06-04 22:04:21 (ost. akt: 2018-09-24 08:39:08)

Portal Nurkowa Polska ma przyjemność zaprosić wszystkie Panie na VI Zlot Freediverek, który jest doskonałą okazją by rozpocząć przygodę z freedivingiem w kobiecym gronie. Profesjonalizm, bezpieczeństwo, radosną zabawę i w kroczenie w nowy wymiar przeżyć gwarantują najlepsze polskie instruktorki freedivingu - Agata Bogusz i Agnieszka Kalska.

VI Zlot Freediverek już latem na Kaszubach
Szkoły freedivingu Bluego Freedive Experience oraz Freebody Freediving and Swimming już po raz szósty organizują "Zlot Freediverek" - imprezę mającą na celu promowanie wciąż mało popularnej w Polsce, lecz prężnie rozwijającej się na świecie dyscypliny sportu, jaką jest freediving. Główną misją zlotu jest zachęcenie kobiet do odkrywania siebie i swojego potencjału, nauki prawidłowego oddychania, relaksacji, uważności na ciało, myśli i emocje w nietuzinkowej formie jaką jest freediving.

https://m.nurkowa.pl/2018/06/orig/zlot-5-1739.jpg

Zlotu Freediverek to niezwykłe wydarzeniu dla kobiet, które w tym roku odbędzie się już po raz 6!


Spotkanie skierowane jest do wszystkich kobiet, tych odważnych i mniej pewnych siebie, takich, które uwielbiają wodę i tych, które się jej wręcz obawiają! A to po to, by wspólnie w kobiecym gronie odkrywać siebie, pokonywać obawy przed głębią, zatrzymując się w codziennym pościgu choć na chwilę, na czas trwania jednego oddechu i by doświadczyć na własnej skórze tego niezwykłego uczucia spokoju i relaksu jaki daje FREEDIVING.

https://m.nurkowa.pl/2018/06/orig/17127-1740.jpg

Historyczny plakat z III zlotu w Giewartowie nad Jeziorem Powidzkim. Jeżeli jeszcze nie ma Was na liście uczestniczek, to macie Panie, możliwość wybrnięcia z tej niekorzystnej sytuacji.

Udział w szkoleniu mogą wziąć wszystkie kobiety, bez względu na wiek czy doświadczenie nurkowe. Wystarczy chęć by spróbować swoich sił we freedivingu i aktywnie spędzić lipcowy weekend odkrywając siebie i oswajając żywioł wody!Uczestniczki wydarzenia otrzymają pamiątkowe koszulki oraz wyjątkowy naszyjnik Freediverek.

https://m.nurkowa.pl/2018/06/orig/zlot-2-1737.jpg

Freediving dla jednych jest sportem, dla innych zajęciem czysto rekreacyjnym, a dla wielu jest to styl życia. Każdy ma prawo brać z niego to, co mu się w nim podoba, i jeśli jest to jedynie podglądanie rybek pod wodą, to niewiele trzeba, by zacząć.Termin: 27-29. lipca 2018
Lokalizacja: Stanica Charzykowy, Charzykowy, Jezioro Charzykowskie


Co czeka uczestniczki na tegorocznym Zlocie?
Program spotkania obejmuje zarówno wprowadzenie z teorii freedivingu, dotyczące podstawowych zasad bezpiecznego nurkowania swobodnego, jak i szereg zajęć praktycznych. Jeszcze przed zanurzeniem odbędą się ćwiczenia oddechowe, budujące świadomość i znaczenie prawidłowego oddychania na co dzień, praktyka jogi oraz techniki wyrównywania ciśnienia. Kolejnym etapem oswajania swoich obaw i odkrywania potrzeb będą sesje wykorzystujące żywioł wody do zmycia wszystkich zbędnych myśli. W pierwszej kolejności na powierzchni, a dalej w kierunku dna i z powrotem. Na bardziej doświadczone freediverki czekają dwudniowe treningi pod czujnym okiem zaawansowanych nurków i instruktorów.

https://m.nurkowa.pl/2018/06/orig/zlot-4-imgp1378-1-1738.jpg

Najlepiej zacząć pod okiem doświadczonego freedivera, instruktora, który ma odpowiednią wiedzę i wie jak ją przekazać. Profesjonalny instruktor od razu skoryguje błędne nawyki oddechu, poprawi sylwetkę pod wodą. Pod jego okiem można czuć się w pełni bezpiecznym, bo doskonale wie jak zareagować w różnych sytuacjach.

Jak zawsze będzie cała masa dodatkowych atrakcji, których zbyt długo by tu wymieniać… Szczegóły programu Zlotu oraz informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie www.zlotfreediverek.pl

Organizatorami Zlotu Freediverek są szkoły freedivingu Bluego i Freebody a zajęcia poprowadzą profesjonalne instruktorki freedivingu Agata Bogusz oraz Agnieszka Kalska wraz z szeregiem doświadczonych freediverów.

Pierwsza edycja Zlotu Freediverek miała miejsce w 2010 roku! A tu relacja z drugiej edycji - sami zobaczcie jak freediving spodobał się dziewczynom…