Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

7 Wiosenny Spływ Omulwią "Szczęśliwa siódemka" - Relacja.

2015-04-12 12:22:11 (ost. akt: 2016-03-30 21:38:05)

Początek kwietnia 2015 roku, a wiosenny "zakwit" okrzemkowy nie oszczędził nawet Jeziora Hańcza… Alternatywnym i zdecydowanie najlepszym pomysłem na nurkową sobotę był wiosenny spływ płetwonurków Rzeką Omulwią w Ostrołęce.

7 Wiosenny Spływ Omulwią Szczęśliwa siódemka - Relacja.
Po raz siódmy, w dniu 11 kwietnia 2015 roku, nurkowie z Ostrołęki i regionu uczestniczyli w wiosennym spływie Omulwią. Sprzyjająca, piękna, wiosenna pogoda spowodowała, że 3,5-kilometrowy odcinek rzeki pokonało 43 płetwonurków, a także grono kajakarzy. W imprezie wzięło udział kilkadziesiąt osób łącznie.

Mimo pewnych zawirowań organizacyjnych, na łące, tuż obok posiadłości państwa Wojciechowskich w Ostrołęce zjawiła się liczna grupa amatorów spływów rzekami w płetwach. Stawili się płetwonurkowie z całej północnowschodniej Polski, którzy wcześniej spotykali się na poprzednich edycjach spotkań nad Omulwią lub Skorpenowych Spływach Łyną.

https://m.nurkowa.pl/2015/04/orig/gopr1462-820.jpg

Budząca się przyroda i wesoły jazgot kilkudziesięcioosobowej grupy płetwonurków wprawia w dobry humor na cały dzień.

Termin kwietniowej imprezy bardzo często zbiega się z piękną słoneczną pogodą i wiosenną eksplozją nadrzecznej przyrody, którą można podziwiać podczas godzinnej kąpieli w rzece. W spływ włączyli się m.in. strażacy, którzy, oprócz nurkowania, zabezpieczali imprezę i patrolowali rzekę. Meta spływu to także miejsce pluskania się ostrołęckich morsów do których dołączyli nieliczni płetwonurkowie po zrzuceniu skafandrów. Koniec spływu był piknikiem na błoniach z panoramą rzeki w tle.

Organizatorzy po raz siódmy zapewnili dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i odrobinę adrenaliny podczas losowania nagród - niespodzianek. Wszyscy uczestnicy coś wylosowali i nikt nie wyjechał z Ostrołęki bez pamiątki spływowej. Najcenniejszymi trofeami były: Suunto Vyper, kamerka internetowa, automat Scubatech R1 Pro oraz latarki.

W trakcie imprezy odbyła się dobroczynna akcja zbierania funduszy na ratowanie zdrowia małej dziewczynki – Dobrusi Napiórkowskiej. Największym atutem tego spotkania jest przede wszystkim rodzinna atmosfera i serdeczność, co wielokrotnie powtarzali uczestnicy tegorocznego spływu zapowiadając swój udział w kolejnych edycjach.

Nurkowa Polska pięknie dziękuje organizatorom i sponsorom za spotkanie w Ostrołęce, a wszystkim uczestnikom za sympatyczną atmosferę. Możemy tylko powiedzieć: do zobaczenia za rok !

https://m.nurkowa.pl/2015/04/orig/gopr1670-crop-818.jpg

Z pośród kilkuosobowej grupy organizatorów Wiosennego Spływu Omulwią osoba Grzesia Ziemka, pomysłodawcy i głównego organizatora jest solą tej imprezy.autor: Paweł Laskowski

Relacja zdjęciowa Nurkowej Polski z 7 Wiosennego Spływu Omulwią "Szczęśliwa siódemka"