Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Poniedziałek, 22 lipca 2024. Imieniny Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca

9 Wiosenny Spływ Omulwią "Odmulanie Omulwi" – Relacja

2017-04-11 11:16:08 (ost. akt: 2017-04-14 09:55:53)

Początek kwietnia 2017 roku, a wiosenny "zakwit" glonów nie oszczędził nawet Jeziora Wuksniki… Alternatywnym i zdecydowanie najlepszym pomysłem na nurkową sobotę był 9 Wiosenny Spływ Płetwonurków Rzeką Omulwią w Ostrołęce.

9 Wiosenny Spływ Omulwią Odmulanie Omulwi – Relacja
Na wiosennej łące, tuż obok posiadłości państwa Wojciechowskich w Ostrołęce zjawiła się liczna grupa amatorów spływów rzekami w płetwach. Stawili się płetwonurkowie z całej północnowschodniej Polski, którzy wcześniej spotykali się na poprzednich edycjach spotkań nad Omulwią lub Skorpenowych Spływach Łyną czy sprzątaniu rzeki Pisy.

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-02-1521.jpg

Rzeka Omulew z perspektywy posiadłości państwa Wojciechowskich w Ostrołęce.

Po raz dziewiąty, w dniu 8 kwietnia 2017 roku, nurkowie z Ostrołęki i regionu uczestniczyli w wiosennym spływie Omulwią. Sprzyjająca, piękna, wiosenna pogoda spowodowała, że 3,5-kilometrowy odcinek rzeki pokonało 66 płetwonurków, a także grono kajakarzy i wodniaków. W imprezie wzięło udział „grubo” ponad sto osób. Termin kwietniowej imprezy od paru lat zbiega się z piękną słoneczną pogodą i wiosenną eksplozją nadrzecznej przyrody, którą można podziwiać podczas ponad godzinnej kąpieli w rzece. W spływ włączyli się m.in. strażacy, którzy, oprócz nurkowania, zabezpieczali imprezę i patrolowali rzekę. Do imprezy dołączyli także członkowie stowarzyszenia "Ekomena", którzy spacerując zbierali śmieci z nabrzeży Narwi i Omulwi. Łącznie, wraz z płetwonurkami i kajakarzami, zebrano 30 worków śmieci ! Meta spływu to także miejsce pluskania się ostrołęckich morsów do których dołączyli nieliczni płetwonurkowie po zrzuceniu skafandrów. Koniec spływu był piknikiem na błoniach z panoramą rzeki w tle. Organizatorzy po raz dziewiąty zapewnili dla wszystkich uczestników pamiątkowe dyplomy i odrobinę adrenaliny podczas losowania nagród - niespodzianek. Wszyscy uczestnicy coś wylosowali i nikt nie wyjechał z Ostrołęki bez pamiątki spływowej. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs na najlepsze przebranie, w którym wygrała kolorowa lwica – koleżanka Ewa z klubu „Podwodny Jeleń Łomża”.

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-04-1522.jpg

Największy bohater Wiosennych Spływów Omulwią w Ostrołęce, kolega Grzegorz Ziemek, pomysłodawca i organizator 9 edycji spływów płetwonurków rzeką Omulwią.


https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-05-1524.jpg

Było wesoło i barwnie !

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-06-1525.jpg

Nie obyło się bez "wodowań" paru kajaków. Nurkowa brać i strażacy byli czujni i skończyło się tylko na mokrych spodniach.

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-07-1526.jpg

Spływ Omulwią to impreza na wskroś obywatelska bez skazy urzędników i urzędów. Spotkanie sympatyków nurkowania, kajakarstwa, morsów, wędkarzy i wszelkiej maści wodniaków - fanów czystej Omulwi.

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-03-1523.jpg

Prowadzący oficjalna część - panowie Bohdan Wojciechowski i Grzesio Ziemek, to tylko czubek góry lodowej ludzi pracujących na sukces imprezy w Ostrołęce.

https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-08-1527.jpg

Senior spływu Omulwią z pucharem w otoczeniu kolegów z klubu ”Scubamaniak” Łomża.

https:////m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-09-1528.jpg

Degustacja jednej ze smakowitych nagród - wybornych ptysi z kremem przez uczestników imprezy.

IX Spływ Omulwią "Odmulanie Omulwi" zorganizowali: Ostrołęcki klub nurków "Arapaima", "Ostrołęcka Omulew", Ochotnicza Straż Pożarna Ostrołęka oraz Stora Enso.

W spływie zorganizowanym w sobotę, 8 kwietnia wzięli udział nurkowie z : „Arapaima” Ostrołęka, „Podwodny Jeleń Łomża”, ”Scubamaniak” Łomża, „Skorpena” Olsztyn, Nurkowa Polska, „Mazury Diving” Ruciane Nida, OSP Ostrołęka, OSP Nidzica ,WKP Warszawa, „Skalar” Białystok i WOPR Ostrołęka.

Autor: Paweł Laskowski
Zdjęcia: Marek Krzynowek, Paweł Laskowski


https://m.nurkowa.pl/2017/04/orig/9-omulew-01-1520.jpg

Nurkowa Polska pięknie dziękuje organizatorom i sponsorom za spotkanie w Ostrołęce, a wszystkim uczestnikom za sympatyczną atmosferę. Możemy tylko powiedzieć: do zobaczenia za rok !