Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 23 czerwca 2024. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Ubezpieczenia Nurkowe w Ergo Hestia

2016-01-25 13:02:40 (ost. akt: 2018-10-05 21:29:02)

Przeglądam zdjęcia z konferencji BALTICTECH jaka miała miejsce 21-22 listopada 2015 r. Zgodzę się z opinią większości jej uczestników , a było ich ponad sześciuset, że śmiało można ją określić wydarzeniem nurkowym 2015 roku.

Ubezpieczenia Nurkowe w Ergo Hestia
Mnie cieszy fakt tak dużego zainteresowania tematami nie koniecznie popularnymi wśród braci nurkowej a związanymi z wypadkami nurkowymi.

Kolega Michał Kosut analizował przyczyny wypadków nurkowych podczas szkoleń według statystyk z ostatnich prawie 30 lat prowadzonych w PADI. Natomiast Pan Adam Borzyszkowski, jako Naczelnik Wydziału V Śledczego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku i koordynator postępowań w sprawach wypadków nurkowych mówił o odpowiedzialności karnej organizatora nurkowania wobec polskiego prawa.

Ja także w pewnym sensie zajmuję się wypadkami nurkowymi ale z zupełnie innej strony. Od strony konsekwencji finansowych związanych z kosztami leczenia i rehabilitacji zwłaszcza w związku ze zdarzeniami poza terytorium RP. Jak i roszczeniami osób trzecich wobec organizatora lub innego uczestnika nurkowania w związku ze szkodą na osobie lub na mieniu. Precyzyjniej zapobiegam - bo proponuję wykupienie ubezpieczeń, które takie ryzyko finansowe w dużym stopniu minimalizują.

Pojawiło się hasło: ubezpieczenia i zapewne nie jeden z Was ma chęć odstąpienia od dalszej części lektury tego mojego wywodu. Zachęcam jednak do większego zainteresowania się tym tematem w trosce o swoje finanse, a w tych najtragiczniejszych przypadkach finanse swoich najbliższych.

Na pewno część z Was ma tyle kasy , że jest w stanie pokryć koszty akcji ratowniczej, leczenia czy koszt biletu powrotnego w innym terminie niż planowany np. z Bali. Przyznacie jednak , że dla większości z nas byłby to nie lada wyczyn, bo przecież ledwo udało się uzbierać na upragniony wypad. Często słyszę pytanie: no tak ale jest tyle tych ubezpieczeń, wszystkie reklamowane, że najlepsze …
Dlaczego pakiet ubezpieczeń dla płetwonurków w ERGO HESTIA?

Po pierwsze: dlatego, że stworzyli go nurkowie dla nurków. Wraz z Przemkiem Bielawskim, jako doświadczeni agenci ubezpieczeniowi i nurkowie postanowiliśmy wynegocjować zapisy w umowach dedykowane specyfice ryzyka związanego z uprawianiem tego rodzaju sportu. Wprowadziliśmy jasne definicje, wyeliminowaliśmy choćby słynne nurkowanie na aparatach tlenowych, do dzisiaj spotykane w niektórych Ogólnych Warunkach Umowy, wprowadziliśmy zapisy wprowadzające odpowiedzialność ubezpieczyciela w przypadku gdy ciało nurka zaginie w wyniku wypadku. Nie znam innego produktu gdzie jest taki zapis.

Po drugie: atrakcyjna cena i dedykowany optymalny zakres ubezpieczenia. Co roku robimy wraz z siecią sprzedaży obiektywną analizę rynku pod tym kątem. Nie znaleźliśmy produktu konkurencyjnego w tych obszarach. Wprowadziliśmy w postaci klauzul nurkowych np. jednoznaczne zapisy o leczeniu w komorach hiperbarycznych.

Po trzecie : język sprzedaży tzn. trzymamy się zasady: nurek sprzedaje nurkowi. Stworzyliśmy własną sieć sprzedaży opartą o znane centra nurkowe , instruktorów, których przeszkoliliśmy z wiedzy ubezpieczeniowej. To sprawia, że kontakt z nami jest łatwiejszy, lepiej zrozumieć i dopasować produkt jak rozmawiamy tym samym językiem. Czy mięliście tę okazję by zapytać na przykład o ubezpieczenie na nurkowanie na 80 metrów na rebriderach przypadkowo wybranego agenta???

Po czwarte: doświadczenie i szeroko rozumiany serwis po sprzedażowy gdzie kluczowym atutem jest pomoc w razie wypadku i w procedurach związanych z likwidacją szkody. Przez kilkanaście lat doświadczyliśmy wiele przypadków z jakimi przyszło się zmierzyć naszym Klientom. Trudno by było takie scenariusze wymyślić. To są takie chwile kiedy weryfikowane są wszystkie zapisy w polisach, procedury pomocy i likwidacji szkody. To wtedy konsumuje się zawarte ubezpieczenie.

W 2015 roku zaufało nam ponad 3600 Klientów zabezpieczając się na wyjazdy nurkowe poza granicę RP wykupując tzw. ubezpieczenie kosztów leczenia. To wynik ponad 12 lat doświadczenia, profesjonalnego działania , wiedzy i dyspozycyjności.

https://m.nurkowa.pl/2016/03/orig/logo-ubezpieczenia-500x500-1187.png
Nowe logo pakietu ubezpieczeń nurkowych Ergo Hestia

Życząc poczucia bezpieczeństwa w każdej sytuacji zapraszam na stronę nurkowapolska.pl ; ergo-olsztyn.pl ,
A także do polubienia naszych fanpagów : NurkowaPolska i UbezpieczeniaNurkowe.
Marek Krzynowek