Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

"Podwodny Świat" 5/2016

2016-09-13 20:40:06 (ost. akt: 2016-09-13 21:04:24)

Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszego wydania magazynu "Podwodny Świat"

Podwodny Świat 5/2016
W najnowszym numerze m.in.:


Przypominamy drodzy Czytelnicy, że w trzecim tygodniu września odbywać się będą na całym świecie akcje na rzecz ochrony środowiska przed zaśmiecaniem. Oczyszczane będą brzegi rzek, jeziora, plaże, lasy i parki w naszej okolicy. My – nurkowie - możemy wykorzystać swoje umiejętności i posprzątać nie tylko nad ale i pod powierzchnią wody. Dodatkowo jest to wspaniała okazja zdobycia doświadczenia w poszukiwaniu i wydobywaniu obiektów spod wody.

Jeśli jesteś nurkiem indywidualnym przyłącz się do akcji sprzątania organizowanej przez centrum nurkowe niedaleko Twojego miejsca zamieszkania. Jeśli sam chcesz zorganizować akcję wybierz bezpieczne miejsce nurkowe oraz zachęć wszystkich znajomych do wzięcia udziału w akcji. Pamiętaj! Zarezerwuj trzeci weekend września w swoim kalendarzu i już dziś zacznij przygotowania!

Niedawno do redakcji wpłynęła informacja ostrzegająca przed telefonicznymi oszustami. Początek oszustwa wygląda bardzo zwyczajnie. Otrzymujesz e-mail napisany w obcym języku z informacją, że pewna grupa płetwonurków wybiera się do Polski i chciałaby skorzystać z usług centrum nurkowego / bazy, którą prowadzisz. Odpisujesz na e-mail, ale nie dostajesz odpowiedzi, a ponieważ zależy Ci na obsłudze tej grupy, dzwonisz na podany w korespondencji telefon i... właśnie padłeś ofiarą oszustów, ponieważ połączyłeś się z numerem o podwyższonej płatności. Nasz "oszukany" w porę się zorientował, ale i tak został naciągnięty na niepotrzebny wydatek.

Obecnie najpopularniejsza wśród oszustów jest metoda „na oddzwonienie”. Oszuści wybierają numer, po czym szybko się rozłączają. Większość z nas będzie chciała dowiedzieć się, kto próbował się z nami skontaktować? W błąd wprowadzić może także wyświetlony na ekranie numer rozpoczynający się od +225, który na pierwszy rzut oka kojarzy się z numerem kierunkowym do Warszawy. Osoba oddzwaniająca nie ma pojęcia, że w rzeczywistości łączy się z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Dzwoniąc na nieznany numer możesz zostać narażony na naprawdę gigantyczny rachunek.

Oszuści potrafią być wyjątkowo sprytni. Jak się przed nimi obronić? Przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek, nie pozwalać, by obcy ludzie korzystali z naszego telefonu, sprawdzać nieznane numery oraz nie wierzyć, że dzięki wysłaniu SMS-a dostaniemy coś za darmo.

Życzymy Wam super zabawy podczas Sprzątania Świata, dużo zdrowego rozsądku i przede wszystkim przyjemnej lektury "Podwodnego Świata".

https://m.nurkowa.pl/2016/09/orig/okladka-05-2016-duza-1416.jpg

https://m.nurkowa.pl/2016/09/orig/spis-tresci-05-2016-1417.jpg

Życzymy interesującej lektury - kup najnowszy numer magazynu Podwodny Świat

https://m.nurkowa.pl/2015/01/orig/podwodny-swiat-logo-613.png