Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

"Podwodny Świat" 6/2016

2016-10-31 11:14:30 (ost. akt: 2016-11-02 10:11:02)

Zapraszamy do zakupu i lektury najnowszego wydania magazynu "Podwodny Świat"

Podwodny Świat 6/2016
W najnowszym numerze m.in.:

W wydaniu majowo-czerwcowym wspomnieliśmy o wyprawie Cazadero Diving Expedition 2016 i jej bohaterze, Marcelu Korkuś, który odkrył najwyżej położone jezioro świata i został nowym rekordzistą świata i Guinnessa w nurkowaniu wysokogórskim. Właśnie dotarła do nas informacja, że wyrusza na kolejną wyprawę, aby zanurkować jeszcze wyżej.

Zamierza wejść na najwyższy wulkan świata - Ojos del Salado, aby zanurkować w kraterze uśpionego wulkanu położonego na wysokości blisko 6500 m n.p.m. w argentyńskich Andach. Tym samym chce pobić swój dotychczasowy rekord świata i przekroczyć granicę ludzkich możliwości. Ta skomplikowana nurkowo i logistycznie wyprawa ma szansę przejść do historii ze względu na brak już wyżej położonych zbiorników wodnych na naszej planecie.

Wyprawa wymagać będzie żelaznej kondycji i świetnej aklimatyzacji. Przyjdzie się zmierzyć z dużą wysokością, wiatrami potrafiącymi wiać w tamtym rejonie do 400 km/h, dobową różnicą temperatur sięgającą 40°C, bardzo suchym powietrzem i o ponad połowę mniejszą zawartością tlenu w powietrzu. Start wyprawy już na początku grudnia 2016. Życzymy Marcelowi powodzenia i trzymamy kciuki!


Podobno w każdym z nas drzemie dusza zdobywcy. Każdy z nas chce być zdobywcą czegoś, kogoś, na miarę swoich potrzeb i oczywiście możliwości. W Redakcji zaplanowaliśmy w pierwszym kwartale 2017 r. wyprawę na Antarktydę – to na nasz sposób takie zdobywanie białego lądu.

W związku z tą wyprawą trochę mi żal, że nie będę mógł się z Wami spotkać w marcu podczas Targów Podwodna Przygoda w Warszawie, ale nie mogłem się oprzeć pokusie wyjazdu i nurkowań, o których śnię i marzę już od dobrych kilkunastu lat! Na pewno naszą eskapadę opiszemy w najmniejszych szczegółach!


Wracając do tematu czasopisma, jeszcze w tym roku proponuję zdobyć najnowszy numer „Podwodnego Świata”, to ostatnie wydanie w starym roku!


A o czym przeczytamy? Między innymi o drobiazgach nurkowych, które okazują się być bardzo przydatne.


Będziemy zastanawiać się, czy lepiej zwiedzać świat samodzielnie czy z biurem podróży?


Jak kulturalnie zachować się podczas lotu?


Jak transportować butle nurkowe?


Szukajcie również ostatniej części wyprawy na Truk z opisami ekscytujących nurkowań wrakowych, z których słynie właśnie ten region świata.


https://m.nurkowa.pl/2016/10/orig/06-2016-spis-tresci-500-1423.jpg


Życzymy ciekawej lektury i zachęcamy do czytania nas w roku następnym.

https://m.nurkowa.pl/2016/10/orig/06-2016-okladka-500-1422.jpgKup najnowszy numer magazynu Podwodny Świat

https://m.nurkowa.pl/2015/01/orig/podwodny-swiat-logo-613.png