Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 23 czerwca 2024. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami

2017-06-15 12:31:41 (ost. akt: 2017-06-15 13:23:38)

Fundacja Trzeba Marzyć po raz trzeci już organizuje otwarty dzień nurkowy, podczas którego będzie można zanurkować w pięknych wodach Bałtyku i wesprzeć przy okazji spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji. Zwracam się do Państwa z prośbą o pomoc w nagłośnieniu tej inicjatywy. Trzecia edycja imprezy pod hasłem „3City Diving – Zanurkuj z marzeniami” to kontynuacja wydarzenia, które w latach ubiegłych przyciągnęło wiele osób pragnących spróbować niesamowitego sportu jakim jest nurkowanie.

3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami
Fundacja Trzeba Marzyć, już od ponad dziesięciu lat spełnia marzenia ciężko chorych dzieci. Do tej pory pozwoliła wielu podopiecznym na chwilę zapomnieć o trudach zmagania się z chorobą. Kolejne dzieci nadal czekają, by uwierzyć, że marzenia naprawdę się spełniają. Powstaliśmy we wrześniu 2006 roku i od tego czasu spełniliśmy niemal 600 marzeń. Wśród nich były dzieci marzące o samochodzie na akumulator lub laptopie, chłopcy marzący o byciu żołnierzem czy też policjantem, oraz dziewczynki pragnące zostać księżniczką. Wszystkie te marzenia udaje nam się spełnić dzięki ludziom dobrej woli oraz instytucjom, których przedstawiciele włączają się w magiczną moc spełniania marzeń. Fundacja nie zatrudnia żadnego personelu, a wszystkie pozyskane środki przeznacza na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci.

https://m.nurkowa.pl/2017/06/orig/xxy-1576.jpg

Obecnie, wraz z grupą gdyńskich płetwonurków, organizujemy już po raz trzeci „dzień otwarty z nurkowaniem” mający na celu umożliwienie odbycia podwodnej wycieczki pod okiem wykwalifikowanego instruktora, osobom, które nie mają na co dzień takiej możliwości. Imprezie towarzyszyć będzie w tym roku również Demo Days sprzętu nurkowego, na którym osoby nurkujące będą mogły wypróbować sprzęt renomowanych producentów. W tym roku, partnerem akcji będzie również firma organizująca wycieczki na SUPach. Są to dmuchane deski podobne do surfingowych, na których pływa się na stojąco, odpychając wiosłem. W ramach dnia nurkowego będzie można wypożyczyć taką deskę i spróbować pływania.

https://m.nurkowa.pl/2017/06/orig/17904440-1443906622320154-8616564265952731446-n-1579.jpg

Kolega Rafał Dedej jest Prezesem Fundacji Trzeba Marzyć, ale poza działalnością fundacyjną i zawodową, poświęcam się również pasji nurkowania. Będąc mieszkańcem Gdyni, zafascynowany urokami morza Bałtyckiego, często odbywam podwodne podróże, fotografując oraz filmując podwodny świat. Otrzymuję wiele pytań od przyjaciół i znajomych, oglądających zdjęcia i filmy, w jaki sposób można doświadczyć takich przygód. Stąd właśnie pomysł na takie wydarzenie jak akcja "3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami" .

Miejsce akcji, termin oraz główne założenia

Otwarty dzień nurkowy pod hasłem „Zanurkuj z marzeniami” planuję zorganizować w Gdyni Orłowie, w pobliżu plaży graniczącej z przystanią rybacką, w niedzielę 25 czerwca. Do udziału w przedsięwzięciu zaprosiłem wykwalifikowanych i doświadczonych instruktorów nurkowania, którzy będą czuwać nad całością imprezy i towarzyszyć chętnym do rozpoczęcia podwodnej przygody. Uczestnictwo będzie wymagało wcześniejszego zgłoszenia, a na wszystkich chętnych będzie czekał odpowiedni sprzęt nurkowy, skafandry do nurkowania, ciepła herbata oraz miejsce na przebranie.

https://m.nurkowa.pl/2017/06/orig/18920242-1561522997252681-7091076951364141772-n-1577.png

Wystarczy odwiedzić Gdynię-Orłowo, aby odkryć podwodne, kamienne progi zwane też "Orłowską rafą". Więcej o niezwykłym miejscu w którym będą nurkować uczestnicy akcji "3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami" można przeczytać w artykule "Orłowska rafa" na naszym portalu.

Impreza będzie miała charakter niekomercyjny, a całość wpłat od uczestników (minimalna opłata-cegiełka za nurkowanie wyniesie 50 złotych) zostanie przeznaczona na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji.

Akcja ta to również ciekawy sposób na promocję naszej Aglomeracji, piękna Zatoki Gdańskiej, w szczególności najbardziej uroczej części Orłowa, planowanej na pierwszy w Polsce podwodny rezerwat przyrody, przychylnej działalności społecznej oraz aktywności fizycznej, a także nierozerwalnie związanej z morzem i podróżami. Ufam, że kilka informacji przybliżających naszą misję, skłoni do włączenia się w akcję i pomocy naszej Fundacji oraz sprawi, że kolejne dziecięce marzenia zostaną spełnione.

Warunki uczestnictwa

Warunkiem odbycia wspomnianego intro, jest wysłanie zgłoszenia na adres 3citydiving@gmail.com z podaniem imienia, nazwiska, wieku, wagi oraz wzrostu. Po otrzymaniu potwierdzenia, należy wpłacić kwotę darowizny na konto Fundacji. Kwota ustalona to 50 złotych, ale każda złotówka przeznaczona zostanie na spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, więc można rzecz jasna wpłacić więcej.
Minimalny wiek to 15 lat (przy osobach niepełnoletnich będzie wymagana zgoda rodziców). Organizatorzy zapewniają cały sprzęt nurkowy.3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami ! w 2015 roku. Była to charytatywna impreza Fundacji Trzeba Marzyć podczas której każdy chętny, mógł zanurkować i rozpocząć przygodę z tym pięknym sportem. Cały dochód z akcji zasilił spełnianie marzeń ciężko chorych dzieci, podopiecznych Fundacji.

Portal Nurkowa Polska gorąco kibicuje wyjątkowym wydarzeniu w świecie nurkowym i namawia cały światek nurkowy do propagowania, wspierania i brania udziału w akcji " 3City Diving Day - Zanurkuj z marzeniami" !!!