Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

środa, 22 maja 2024. Imieniny Emila, Neleny, Romy

XLVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym 2019

2019-04-15 10:20:53 (ost. akt: 2019-04-15 10:58:08)

Kolega Andrzej Muszyński, przesłał parę dni temu szczegóły najstarszych sportowych zawodów w łowiectwie podwodnym w Polsce - XLVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Łowiectwie Podwodnym 2019 oraz XX Memoriału Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke.

XLVII Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym 2019
https://m.nurkowa.pl/2019/04/orig/page-1918.jpg

Ogrom pracy społecznej w tworzeniu Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Łowiectwie Podwodnym oraz Memoriału Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke, od 30 lat, biorą na siebie członkowie Klubu Płetwonurków „Mares” z Koszalina. Pełen podziw dla kolegów z Kołobrzegu - za profesjonalizm, sprawność i atmosferę w trakcie zawodów.

OSP ORW Klub Płetwonurków „Mares” z Koszalina przesyła informację dotyczącą tegorocznych 47 Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Łowiectwie podwodnym i 20 Memoriału Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke. Tegoroczne Mistrzostwa odbędą się w dniach 14 – 16 czerwca 2019 roku na jeziorze Pojezierza Drawskiego. W tym roku zawody odbędą się w dwudniowej formule. Podobnie jak w ubiegłym roku finał imprezy będzie miała miejsce w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starym Kaleńsku, a areną podwodnych zmagań będą dwa, doskonale znane uczestnikom Międzynarodowych Mistrzostw. Pierwszego dnia, pięciogodzinne zawody zostaną rozegrane na Jeziorze Ińsko, następnego dnia, zawodnicy przeniosą się nad Jezioro Kaleńsko.

https://m.nurkowa.pl/2019/04/orig/np-s-g-07-1618-horz-1917.jpg

Jerzy Macke - płetwonurek, instruktor, łowca podwodny, wieloletni przewodniczący Komisji Działalności Podwodnej PTTK. Postać historyczna w polskim nurkowaniu swobodnym. Dla wielu z nas kojarzy się jako współautor książki "Nurkowanie", podręcznika wielokrotnie wydawanego, będącego przez wiele lat podstawowym nowoczesnym kompendium wiedzy z nurkowania dla osób początkujących i średnio zaawansowanych. Co roku jest rozgrywany w Polsce Memoriał Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke.


Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym odbywają się już od ponad sześćdziesięciu lat. Są to największe i najstarsze w Polsce zawody w Łowiectwie Podwodnym. W imprezach organizowanych w latach poprzednich udział brało wielu płetwonurków z Polski oraz z zagranicy: Niemcy, Czesi, Litwini, Rosjanie, Białorusini. Równolegle z zawodami łowieckimi, tego samego dnia, na innym, pobliskim jeziorze będą rywalizowali podwodni fotografowie. Po raz dwudziesty, amatorzy bezkrwawych łowów będą mieli okazję konkurować o Memoriał Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke. Zawodnicy wezmą udział w zawodach wykonując zdjęcia ryb stosując technikę nurkowania na wstrzymanym oddechem. Niedozwolone jest używanie jakiegokolwiek sprzętu umożliwiającego oddychanie w warunkach całkowitego zanurzenia pod powierzchnią wody.

https://m.nurkowa.pl/2019/04/orig/czaplinek-2019-1913.jpg

https://m.nurkowa.pl/2019/04/orig/czaplinek-2019-1-1914.jpg

https://m.nurkowa.pl/2019/04/orig/czaplinek-2019-2-1915.jpg

Portal Nurkowa Polska mocno zachęca do brania udziału wszystkich polskich łowców podwodnych w opisanych wyżej krajowych imprezach. Rodzinna atmosfera i łowiecka pasja uczestników pozwala na wyśmienite spędzenie paru dni, wśród najbardziej doświadczonych podwodnych myśliwych w naszym kraju. To czas dla mniej zaawansowanych stażem koleżanek i kolegów, na podpatrywanie starych wyjadaczy i często jedyna w roku szansa na podwodne polowanie.

https://m.nurkowa.pl/2019/01/orig/np-lp-2019-03-1838.jpg

Namawiam każdego pasjonata podwodnych polowań, na odwagę i wybranie się na jeden z nielicznych podwodnych zawodów. Szybko zyska się wielu nowych, ciekawych znajomych i zdobędzie się dużą wiedzę podpatrując bardziej doświadczonych kolegów.

Kalendarz zawodów sportowych w łowiectwie podwodnym w 2019 roku - Tu "Kalendarz imprez 2019"