Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Sobota, 20 kwietnia 2024. Imieniny Agnieszki, Amalii, Czecha

Kalendarz zawodów sportowych w łowiectwie podwodnym w 2019 roku

2019-02-07 20:41:08 (ost. akt: 2019-02-08 11:16:45)

Podsumowują jesienią 2018 roku, sezon zawodów sportowych w łowiectwie podwodnym, zwróciliśmy się z apelem, do tegorocznych organizatorów wszelakich mityngów o wcześniejsze, wspólne ustalenie terminów wszystkich zawodów w sezonie 2019. Znamy już tegoroczny kalendarz sportowych spotkań polskich łowców podwodnych w kraju i zagranicą.

Kalendarz zawodów sportowych w łowiectwie podwodnym w 2019 roku
Kalendarz sportowych zmagań w łowiectwie podwodnym ewoluuje już od paru sezonów. Przez wiele lat, jedynymi zawodami były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym, uznawane za największe i najstarsze w Polsce zawody, o 52 letniej historii i ugruntowanej tradycji. Od czterech sezonów rozgrywane są dodatkowo Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym, których organizatorem jest Stowarzyszenie Spearfishing Poland (SSPoland). Zawody te mają czteroletnią tradycję i uznawane są jako oficjalne Drużynowe Mistrzostwa Polski w Łowiectwie Podwodnym, jednak rodowód tych sportowych zmagań ma kilkuletnie korzenie i wywodzą się z jesiennych Zawodów w Łowiectwie Podwodnym o Puchar Prezesa SSP, rozgrywanych dawniej na jeziorze Ińsko.

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-01-1865.jpg


Nie od dziś jednak wiadomo, że szczęście sprzyja lepszym, ale bywają zawody, że faworytów opuszcza fortuna. To jest piękne w zawodach w łowiectwie podwodnym - ten dreszczyk niepewności. Bywają zawody, w których wcześniejsi mistrzowie wracają z pustą nizałką - czemu się nikt nie dziwi. W maju 2018 roku, w wiosennej rundzie - Drużynowych Mistrzostw Polski "starzy wyjadacze" nie zawiedli. Byli zdecydowanie górą!


https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-03-1867.jpg

Dla większości uczestników krajowych zawodów, największą przyjemnością jest możliwość spotkania kolegów i przyjaciół hołdujących wspólnej pasji oraz możliwość popływania z kuszą w pięknych polskich jeziorach.


W tym roku jest propozycja o wprowadzenie nowych krajowych zawodów do kalendarz zawodów w łowiectwie podwodnym. Są nimi - Mistrzostwa Klubu Barakuda 2019. W przypadku startu ponad 15 zawodników w zawodach STARGARDZKI KLUB SPORTÓW PODWODNYCH „Barakuda” na jeziorze Ińsko będą one brane w klasyfikacji o tytuł „Super Łowcy Podwodnego”. Nagroda ta została ustanowiona po raz pierwszy w 2011 roku. Puchar „Super Łowcy Podwodnego” przypada łowcy, który podczas wszystkich sportowych zawodów rozgrywanych w danym roku w Polsce, uzyska największą sumę punktów. Jest to najmocniej pożądany tytuł wśród polskich podwodnych myśliwych, gdyż jest najbardziej adekwatny do umiejętności i aktywności zawodnika w danym sezonie łowieckim.

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zz-09a-1873.jpg

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-08-1872.jpg

Coraz lepsze rezultaty polskich łowców podwodnych na arenie międzynarodowej świadczy o bezustannym zdobywaniu umiejętności i powiększania doświadczeniu naszych nemrodów podwodnych. W trakcie paroletnich startów w zagranicznych imprezach wykrystalizował się już narodowa reprezentacja Polski w Łowiectwie Podwodnym. Po raz pierwszy, po wieloletniej przerwie, polska reprezentacja wraca do udziałów w zawodach rangi Mistrzostw Europy - CMAS XXXII Euro-African Spearfishing Championship. Nasi zawodnicy wystartują jako reprezentanci podkomisji sportowej – łowiectwa podwodnego przy Komisja Działalności Podwodnej PTTK (KDP CMAS).

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-04-1868.jpg

O występie naszych reprezentantów w zawodach "Kristiansund Cup 2017", trzeba jasno powiedzieć, że był udany. Wyjazdy na zagraniczne zawody to podglądanie najlepszych zawodników w Europie, ich mistrzowskiej techniki i nowości w sprzęcie łowieckim. Wszystkie te "nowości" - powoli potem wracają z reprezentantami na nasze rodzime podwórko. fot. Jacek Malinowski

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-05-1869.jpg

W zwszłym roku miało miejsce bezprecedensowe wydarzenie dla polskiego łowiectwa podwodnego. Po raz pierwszy bowiem, oficjalny reprezentant Polski zajął miejsce w pierwszej "trójce", a sukces ten odnieśliśmy w Danii, na międzynarodowych zawodach w łowiectwie podwodnym Langeland Cup 2018. fot. Jacek Malinowski

Portal Nurkowa Polska mocno zachęca do brania udziału wszystkich polskich łowców podwodnych w opisanych wyżej krajowych imprezach. Rodzinna atmosfera i łowiecka pasja uczestników pozwala na wyśmienite spędzenie paru dni, wśród najbardziej doświadczonych podwodnych myśliwych w naszym kraju. To czas dla mniej zaawansowanych stażem koleżanek i kolegów, na podpatrywanie starych wyjadaczy i często jedyna w roku szansa na podwodne polowanie.

https://m.nurkowa.pl/2019/02/orig/np-zl-06-1870.jpg

Namawiam każdego pasjonata podwodnych polowań, na odwagę i wygranie się na jeden z nielicznych podwodnych zawodów. Szybko zyska się wielu nowych, ciekawych znajomych i zdobędzie się dużą wiedzę podpatrując bardziej doświadczonych kolegów.

Podsumowanie sezonu sportowego 2018 w artykule: "Najlepsi łowcy podwodni w 2018 roku"

Autor: Paweł Laskowski
Fotografie: Jacek Malinowski, Paweł Laskowski
Kalendarium zawodów zostały udostępnione dzięki uprzejmości Stowarzyszenie Spearfishing Poland (SSPoland).