Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Wtorek, 30 maja 2023. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

II Mazurska Mila Nurkowa Nocą – Giżycko

2014-11-30 16:54:02 (ost. akt: 2014-12-15 14:04:02)

Płetwonurkowie z Giżycka to chyba najbardziej pomysłowi i oryginalni organizatorzy imprez nurkowych w Polsce. Właśnie w Giżycku powstał projekt na najbardziej ekstremalny spływ zimowy rzeką w naszym kraju – Spływ Twardzieli Rzeką Krutynią.

II Mazurska Mila Nurkowa Nocą – Giżycko
Płetwonurkowie z Giżycka to chyba najbardziej pomysłowi i oryginalni organizatorzy imprez nurkowych w Polsce. Właśnie w Giżycku powstał projekt na najbardziej ekstremalny spływ zimowy rzeką w naszym kraju – Spływ Twardzieli Rzeką Krutynią, czy próba bicia w 2004 roku Rekordu Guinessa, polegającego na jednoczesnym nurkowaniu w konkretnym jeziorze jak największej ilości płetwonurków.

Oprócz realizacji ogólnopolskich imprez ekipa z Giżycka sporo nurkuje i wyśmienicie bawi się przez cały rok. W kalendarzu imprez Klubu Płetwonurków „Płetwal” z Giżycka znajdują się co najmniej dwie malownicze imprezy: „Mazurska Mila Nurkowa Nocą” i „Płetwalowe skoki z mostów w lany poniedziałek”, a innych pomysłów na zwariowane nurkowanie jest znacznie więcej !

https://m.nurkowa.pl/2014/11/orig/d89bf-452.jpg
Takie klimaty panowały wieczorem 31.10.2014 w Giżycku na Kanale Łuczańskim.

Oto mała relacja autorstwa Sebastiana Łepkowskiego, instruktora nurkowania i członka klubu „Płetwal” z ostatniej Mazurskiej Mili Nurkowej Nocą, która odbyła się 31.10.2014 roku:
…” W tym roku po raz drugi popłynęliśmy Mazurską Milę Nocą. Frekwencja dopisała. W imprezie wzięło udział 14 nurków. Przejrzystość wody dochodziła do 4 metrów, niestety niski stan wody sprawił, że średnia głębokość nurkowania to 1,3 metra :-) Tak czy inaczej było i klimatycznie, i inaczej, i chwilami dosyć ciężko. Projekty dyń były standardowe i nowatorskie, a pracowały nad nimi przynajmniej dwa pokolenia !

Niektóre dynie odmówiły posłuszeństwa już na starcie i próbowały płynąć do góry dnem dyni zasłaniając się platformą... Niektóre skutecznie spętały nurka tak, że musiał się wycinać. Czas płynięcia to około 80 min. W kanale o tej porze roku królują stada okoni. Były węgorze, szczupaki, liny i sporo miętusów. Był czas powspominać... Aaa, co tu pisać... Do przyszłego roku” …


https://m.nurkowa.pl/2014/11/orig/d89bf-451.jpg
Plakat II edycji " Mazurskiej Mili Nocą"


Nurkowa Polska trzyma kciuki za pomysły płetwonurków z Giżycka i namawia innych do brania przykładu. Po cichu liczymy na reaktywację Spływu Twardzieli Rzeką Krutynią – IMPREZY DLA PRAWDZIWYCH TWARDZIELI (spływ 12 kilometrów rzeką Krutynią w lutym, tylko w skafandrze piankowym). Zapraszamy gorąco do galerii z II Mazurskiej Mili Nurkowej Nocą. Autorem zdjęć jest Elżbieta Golubińska.