Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

środa, 1 lutego 2023. Imieniny Brygidy, Dobrogniewa, Ignacego

Mikołaje w Mikołajkach !

2014-12-06 20:13:13 (ost. akt: 2014-12-15 13:56:01)

Mikołaje w Mikołajkach czyli podwodny wizyta gwiazdorów z Klubu Płetwonurków "Płetwal" z Giżycka w mazurskich Mikołajkach w dniu 06 grudnia 2014 roku.

Mikołaje w Mikołajkach !
W sobotę 06.12.2014 po raz drugi spotkaliśmy się na akcji pod nazwą Mikołajki w Mikołajkach. No cóż, na wstępie w imieniu wszystkich Płetwali pragniemy gorąco podziękować wszystkim flejtuchom, za to że nie wiedzą co to śmietnik... Co to segregacja wiedzą, czyli szkło do wody a opony do komina...


Bez was nie mielibyśmy co robić w Mikołajki... Ale na szczęście jesteśmy my - Płetwale, i nie ustajemy w dawaniu przykładu - NON PROFIT! Nie potrzebujemy wywiadów (choć jak widać na zdjęciach o wywiad z przedstawicielem Klubu reporterzy różnych stacji aż się pobili) nie potrzebujemy też nagród ani wyróżnień od pseudo – ekologicznych organizacji, które czerpiąc granty powstają jedna po drugiej.https://m.nurkowa.pl/2014/12/orig/7f606-455.jpg
Przedwojenna skrzynka z 5 butelkami po piwie z napisem LOETZEN(Giżycko).


Wystarczy nam ciepła kiełbaska od UMiG Mikołajki, a w zamian my – prawdziwi lokalni miłośnicy Wielkich Jezior Mazurskich wydobyliśmy z dna Jeziora Mikołajskiego bez mała dwa kontenery śmieci. Królowały butelki po szampanie, winach i gorzałce. Znalazły się też dwa sedesy (używane), kolektor wodny, stelaż od krzesła itd... Najwięcej szczęścia miał Adam, który znalazł i wydobył przedwojenna skrzynkę na piwo z butelkami (w tym 5 z Giżycka) Nurkowaliśmy w wodzie o temp. 4 st. C. przez około 90 minut.

W tym roku było nas dziewięciu nurków, dwóch nurków na sucho i Zuzka czyli razem 12 wspaniałych. W akcji udział wzięli: Adam Sobański, Krzysztof Golubiński, Daniel Winiarz, Sebastian Łepkowski, Czarek Śmiarowski, Bogdan Ławrynowicz, Sylwek i Krzysiek Łobodzińscy, trzech nurasów z Węgorzewa i Zuzka. Za rok powtórka - PŁETWALE.

https://m.nurkowa.pl/2014/12/orig/7f606-456.jpg
Mikołaje w Mikołajkach !

______________________________________________

[youtube=Nurkowie sprzątali jeziora]http://youtu.be/C_lCg2EeJeY?list=UUbIVrSm5lZGKuf7_lGqFDOA/[/youtube]