Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 23 czerwca 2024. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Jak, gdzie i za ile można zdać egzamin na Kartę Łowiectwa Podwodnego.

2014-08-03 11:18:28 (ost. akt: 2016-05-06 10:09:58)

Praktyczne porady na temat kursu i egzaminu na kartę łowiectwa podwodnego.

Jak, gdzie i za ile można zdać egzamin na Kartę Łowiectwa Podwodnego.

Autor: Paweł Laskowski

Każdy przyszły łowca podwodny musi uzyskać wymagane polskim prawem uprawnienia, czyli kartę łowiectwa podwodnego. Stosowny egzamin można zdać przed uprawnioną z ramienia Komisji Działalności Podwodnej PTTK( KDP PTTK ) osobą. Komisja Działalności Podwodnej ZG PTTK jest obecnie jedyną organizacją społeczną w kraju uprawnioną do prowadzenia kursów zakończonych egzaminem na Kartę Łowiectwa Podwodnego. Wszystkie osoby, firmy i instytucje społeczne, nie wymienione poniżej, które oferują przeprowadzenie kursów i egzaminów na kartę łowiectwa podwodnego realizują je niezgodnie z prawem.
WAŻNE ! Plan szkolenia na kartę wędkarską nie zawiera zagadnień dotyczących łowiectwa podwodnego.


(…)”Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze zgodnie z §4 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 12 listopada 2001 r. w sprawie połowu ryb oraz warunków chowu, hodowli i połowu innych organizmów żyjących w wodzie zamieszczonego w Dz. U. Nr 138, poz. 1559 jest organizacją społeczną uprawnioną do przeprowadzania egzaminów w zakresie ochrony i połowu ryb w celu uzyskania karty łowiectwa podwodnego.
Statutowy organ PTTK - Komisja Działalności Podwodnej ZG PTTK w drodze uchwały upoważniła do przeprowadzenia szkolenia zakończonego egzaminem z zakresu ochrony i połowu ryb następujące osoby:

• Marian Kurtiak, 75-950 Koszalin ul. Księżycowa 14, tel.605 351 574; email:marian@kurtiak.pl
• Sylwester Wójcik, 31-271 Kraków ul. Kluczborska 50/47, tel. 506 033 485; email:sylwesterwojcik@poczta.fm
• Krzysztof Chodakowski, 85-370 Bydgoszcz ul. Wiklinowa 15, tel. 502-66-20-20; email:k.chodakowski@o2.pl
• Paweł Laskowski, 10-900 Olsztyn ul.Warszawska 24/5, tel. 505 839 511; e-mail:active2@o2.pl
• Piotr Nieckarz 48-303 Nysa woj. opolskie, Iława 8, tel. 600 29 95 45; e-mail nurek@poczta.onet.pl

Osoby zainteresowane zdobyciem Karty Łowcy Podwodnego proszone są o bezpośredni kontakt z osobami upoważnionymi.”(…)


https://m.nurkowa.pl/2014/08/orig/6c6f5-128.jpg

Kurs jest typowo teoretyczny i wraz z egzaminem zajmuje 4-5 godzin zegarowych. Uczestnik kursu musi posiadać przy sobie dowód osobisty. Egzamin ma formę testu. Plan bloków tematycznych kursu wygląda następująco:

I. Wybrane regulacje prawne z zakresu uprawiania łowiectwa podwodnego na wodach śródlądowych w Polsce.
II. Technika nurkowania w czasie wykonywania czynności łowiectwa podwodnego. Zagrożenia i ich zapobieganie występujące w czasie łowiectwa podwodnego.
III. Sprzęt dopuszczony do łowiectwa podwodnego. Uprawnienia zezwalające na łowiectwo podwodne.
IV. Aspekty ekologiczne łowiectwa podwodnego.
V. Współdziałanie z innymi użytkownikami wód śródlądowych w czasie uprawniania łowiectwa podwodnego. Przedstawienie akwenów udostępnionych do łowiectwa podwodnego.

Koszt kursu na kartę łowiectwa podwodnego 350 zł (jest to kurs centralny, koszt jest określony przez KDP). Zaświadczenia o zdanym egzaminie na kartę łowiectwa podwodnego są honorowane we wszystkich starostwach na terenie całego kraju.

Jak zdać egzamin na kartę łowiectwa podwodnego?


Zapraszam na kurs na kartę łowiectwa podwodnego wraz z egzaminem organizowany przez Centrum Szkoleń i Badań Podwodnych „OLNUR” z Olsztyna , której jestem właścicielem. Termin i miejsce szkolenia uzgadniam wcześniej z osobą (grupą) ubiegającą się o kartę łowiectwa podwodnego, dostosowując się do możliwości przyszłych kursantów. Przy grupie minimum trzech osób dojeżdżam do każdego zakątka kraju. Kursy indywidualne (tzw. VIP-owskie) prowadzę na terenie m. Olsztyn lub w miejscu uzgodnionym z zainteresowanym (po ustaleniu dodatkowych kosztów).

Czas trwania spotkania to około 4-5 godzin zegarowych. Każdy z uczestników kursu otrzymuje materiały i wykłady w formie elektronicznej. Cena kursu i egzaminu to 350 zł. Osoby zainteresowane, proszę o kontakt:

Paweł Laskowski
Tel. 505 839 511
e-mail: active2@o2.pl


Od 1981 roku aktywnie zajmuje się nurkowaniem. W 1987 roku w ramach praktyk studenckich uczestniczyłem w pierwszych badaniach podwodnych prowadzonych przez Instytut Rybactwa Śródlądowego i po raz pierwszy aktywnie brałem udział w szkoleniu płetwonurków. W 1990 r. ukończyłem kierunek rybactwa śródlądowego na Wydziale Ochrony Wód i Rybactwa Śródlądowego Akademii Rolniczo Technicznej w Olsztynie obecnie Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie). W 1991 r. przeprowadziłem pierwszy kurs i egzamin na kartę łowiectwa podwodnego w ramach Komisji Działalności Podwodnej PTTK. Jestem aktywnym podwodnym myśliwym z wieloletnim stażem. Aktywnie biorę udział w corocznych, ogólnopolskich zawodach w łowiectwie podwodnym organizowanych przez Stowarzyszenie Spearfishing Poland oraz Mistrzostwach Polski w Łowiectwie Podwodnym. Aktualnie posiadam uprawnienia międzynarodowego instruktora płetwonurkowania M2 KDP/CMAS oraz inne szczegółowo wymienione na stronie internetowej: http://www.cmas.pl
https://m.nurkowa.pl/2014/07/orig/olnur-d-115.jpg

Więcej:
Uwarunkowania i akty prawne dotyczące kursu i egzaminu na kartę łowiectwa podwodnego.
Tutaj

Masz więcej pytań dotyczących Karty łowiectwa podwodnego? Napisz.
      _ 
      (_)
__  _____ _ 
\ \ / / _ \| |
 \ V / (_) | |
 \_/ \___/| |
     _/ |
     |__/