Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Wtorek, 30 maja 2023. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Sezon 2015 oficjalnie rozpoczęty !

2015-05-18 21:28:46 (ost. akt: 2015-05-25 10:44:22)

Kolejny raz spotkaliśmy się w dniach 15 – 17 maja 2015 roku w gościnnym „Sowim Dworze” nad Jeziorem Ostrowskim na zlocie Stowarzyszenia Spearfishing Poland, gdzie zainaugurowaliśmy sezon łowiecki w Polsce.

Sezon 2015 oficjalnie rozpoczęty !
W imprezie wzięło udział ok. 40 osób – członków Stowarzyszenia i sympatyków, którzy wspierali nas w trakcie trzydniowych, przedpołudniowych łowów, jak również w trakcie niedzielnego sprzątania Jeziora Ostrowskiego. Po sobotnich polowaniach odbyło się walne zebranie, w trakcie którego został wybrany nowy Prezes i Zarząd. Przy tej okazji ponownie gratuluję Markowi Cieśli objęcia funkcji Prezesa. Pierwszy raz w historii Stowarzyszenia Spearfishing Poland zostali wyróżnieni honorowym członkostwem: Jan Więcławski – nestor i legenda polskiego łowiectwa podwodnego oraz Daniel Sielowski – założyciel i wieloletni Prezes SS Poland.

https://m.nurkowa.pl/2015/05/orig/gopr3170-848.jpg

"(...)Było fajnie i aktywnie. Popływałem i to z kuszą, posprzątałem. Woda całkiem ciepła, wizura całkiem przyjemna. Super było znowu Was spotkać.(...)"

Trzydniowa impreza była przede wszystkim doskonałą okazja do towarzyskich spotkań, wymiany doświadczeń, informacji o interesujących łowiskach w Polsce. Ponadto, odbywały się premiery sprzętu, nowych rozwiązań w posiadanych kuszach, które wdrażano przez długie zimowe miesiące. Wszystkie „nowinki” techniczne były przetestowane i ocenione przez kolegów po fachu.
Królem spotkania został Krzysztof Cybulski, który w piątkowe popołudnie wyciągnął na pomost przy naszym ośrodku, po 11 godzinach spędzonych w wodzie, ponad 14 kilogramową tołpygę. Drugą, największa upolowana rybą był 3,5 kilogramowy szczupak upolowany przez „starachowickiego killera” (Janusza Farafoszyn). W przeciwieństwie do ubiegłego roku paru łowców mogło pochwalić się zdobyczami.

https://m.nurkowa.pl/2015/05/orig/gopr2599-851.jpg

Ilość kłusowniczych sieci pod wodą jeziora Ostrowskiego zrobiła wrażenie na wszystkich uczestnikach zlotu.


Przy okazji podwodnych łowów unieszkodliwiono wiele podwodnych sieciowych pułapek zostawionych w Jeziorze przez kłusowników.
Wielkie podziękowania dla organizatorów, przede wszystkim dla Krzysztofa Cybulskiego, za możliwość przyjazdu i spędzenia interesującego weekendu w Przyjezierzu.

https://m.nurkowa.pl/2015/05/orig/gopr2824-849.jpg

"(...)Korzystając z okazji chciałem wszystkim starszym i młodszym wygom podziękować za ciepłe przyjęcie. Za możliwość obejrzenia i "pomacania" masy sprzętów, za możliwość posłuchania rad i porad, no i oczywiście podwodnych (i nie tylko) opowieści przy ognisku.(...)"Relacja filmowa z akcji sprzątania dna jeziora Ostrowskiego autorstwa Piotra "Bruner" Gruszeczki.