Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Niedziela, 3 marca 2024. Imieniny Kingi, Maryna, Tycjana

Spearfishing.pl Polski Portal Łowiectwa Podwodnego

2015-10-30 10:52:48 (ost. akt: 2015-11-03 20:27:59)

W jednym miejscu znajdziecie wszystko, co dotyczy łowiectwa podwodnego w kraju i za granicą. Zdobędziecie wiedzę, podzielicie się własnymi doświadczeniami, sprawdzicie najświeższe informacje, nie przegapicie najlepszej imprezy w roku.

Spearfishing.pl Polski Portal Łowiectwa Podwodnego
Spearfishing.pl - Polski Portal Łowiectwa Podwodnego skupiający miłośników nurkowania na bezdechu oraz podwodnych łowców. Portal istnieje od kilku lat i był pierwszym tego typu polskojęzycznym portalem w internecie. Jest kopalnią wiedzy i najbardziej znaną stroną wśród polskich łowców podwodnych. Twórcą i pomysłodawcą jest kolega Daniel Sielowski, wieloletni prezes Stowarzyszenie Spearfishing Poland, a obecnie członek honorowy Stowarzyszenie Spearfishing Poland. Portal Nurkowa Polska współpracuje z Danielem, właścicielem
Polskiego Portalu Łowiectwa Podwodnego. Zapraszamy do "lektury" i aktywnej dyskusji na jego łamach.

https://m.nurkowa.pl/2015/11/orig/daniel-001-1037.jpg

Daniel Sielowski, wieloletni prezes Stowarzyszenie Spearfishing Poland, obecnie członek honorowy Stowarzyszenie Spearfishing Poland. Jedna z najbardziej znanych osób wśród łowców podwodnych w Polsce.

Angielskie słowo spearfishing tłumaczy się jako łowiectwo podwodne. Cytując słowa jednego z moich kolegów, można powiedzieć, iż jest to sport łączący w sobie grację nurkowania na wstrzymanym oddechu oraz instynkt łowcy.

Nie ulega wątpliwości, że tym co pchnęło do wody człowieka była chęć zdobycia pożywienia. Patrząc na to w ten sposób można pokusić się o stwierdzenie, że łowiectwo było dużo wcześniej, niż powstało koło. Być może istniało wcześniej, niż człowiek rozpalił pierwszy ogień ? Zaistniało wtedy, kiedy morze, po raz pierwszy, obdarowało rasę ludzką tym, co kryje się w jego otchłani i nadawało się do zjedzenia.
Oczywiste jest, iż dzisiaj, nikt z nas nie wchodzi do wody po to, by wyżywić swoich bliskich. W zdecydowanej większości pod powierzchnię pcha nas ciekawość i fascynacja tym, co dostępne jest tylko nielicznym, spokój, cisza, uczucie bezwładności kojące nerwy, a w przypadku łowcy, adrenalina, która przyspiesza rytm serca tuż przed podjęciem decyzji o strzale.

Prawdziwy łowca jednym tchem wymieni gatunki ryb występujące nie tylko w naszych wodach. Fascynuje się wszystkim, co można znaleźć pod wodą. Bez znajomości biologii fauny i flory, a przede wszystkim behawiorystyki potencjalnych trofeów, nie ma mowy o skuteczności.

Trudno jest nazwać wszystko, co pcha nas, łowców, do wody. Jedni zaczynają jako nurkowie sprzętowi. Dla innych jest to następstwo fascynacji nurkowaniem na wstrzymanym oddechu. Są tacy, którzy zaczynali z maską i rurką w Chorwacji wyciągając muszelki i uganiając się z siatką za małymi rybami. Inni to wędkarze, którzy podczas siedzenia na brzegu zamarzyli o poznawaniu podwodnego świata. Każdym z nas kieruje ciekawość wszystkim, co kryje w sobie morze i wody śródlądowe.

Mam nadzieję, że portal, na który właśnie trafiliście, zachęci Was do poszukiwania prawdy o tym wspaniałym sporcie. Pokaże fascynujący świat podwodny i przekona do poznawania go na własną rękę.


Daniel Sielowski


https://m.nurkowa.pl/2015/11/orig/sp-01-2-1038.jpg

Logo Polskiego Portalu Łowiectwa Podwodnego