Forum Ubezpieczenia Imprezy Pogoda

Wtorek, 5 grudnia 2023. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

Baltictech 2019

2019-11-25 20:30:02 (ost. akt: 2020-05-03 09:03:48)

Konferencja Nurkowa - Baltictech to podobno jedno z trzech największych spotkań nurków technicznych na świecie. Bezspornie to najlepsza, największa i najważniejsza nurkowa impreza w Polsce. Czeka się na nią bardzo, aż dwa lata.

Baltictech 2019
Mija dwanaście lat, gdy Baltictech 2007 pod ówczesna nazwą - Trójmiejskiej Konferencji Technicznej odbył się jeden z ośrodków wypoczynkowych w Jastrzębiej Górze. Pomysł na imprezę zrodził się podczas wizyty w Czechach na konferencji organizowanej przez środowisko technicznych nurków czeskich i słowackich. Konferencja odbywa się od 2013 roku, cyklicznie co dwa lata w Gdyni. Wykłady prowadzone są równolegle w 3 salach. Prelekcje prowadzone są przez wybitnych specjalistów z kraju i całego świata. W trakcie konferencji, w przestrzeni wystawienniczej najwięksi producenci sprzętu nurkowego prezentują nowinki technologiczne. Porostu jest co posłuch, co pooglądać i dotykać oraz można spotkać najbardziej aktywnych nurków w kraju.

https://m.nurkowa.pl/2019/11/orig/np-bt9-03-2009.jpg

Tegoroczna, dziewiąta już Konferencja nurkowa Baltictech 2019 odbyła się w dniach 23-24 listopada na terenie Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni. Była to jedna z największych tego typu wydarzeń nurkowych na świecie.

https://m.nurkowa.pl/2019/11/orig/np-bt9-04-2010.jpg

Organizatorzy konferencji - Team Baltictech, pochwalili się "nowymi" wrakami polskiego wybrzeża, udostępnionymi do nurkowania prze Urząd Morski. Działaniu ekipy Baltictech walnie się przyczyniły do tego faktu.


Jaki był Baltictech 2019? Odpowiem bomba czyli jak dwa czy cztery lata temu. Największym problemem jest podjęcie co wybrać? Równolegle, w trzech salach naraz, prowadzone są wykłady. Trzeba przyznać, że organizatorzy starają się trochę „roztasować” poruszane tematy i klasę prelegentów. Jak zawsze są gwiazdy i pewniaki, którzy gromadzą nadkomplet na salach. Ale często trzeba dokonywać trudnych wyborów. Zawsze jest alternatywa gdy się „zawiedziemy” poruszanym tematem, szybko można zmienić salę.

https://m.nurkowa.pl/2019/11/orig/np-bt9-01-2007.jpg

Oprócz wysłuchania wielu interesujących prelekcji, jak zawsze była możliwość odwiedzenia stoisk z ofertami kursów, wyjazdów i sprzętu nurkowego. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ruch na stoiskach był duży.

https://m.nurkowa.pl/2019/11/orig/np-bt9-02-2008.jpg

W kwestii zaproszonych gości organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania. Było bardzo różnorodnie, a zaproszeni prelegenci i przygotowane przez nich tematy przyprawiły uczestników Balitictech o ból głowy, gdyż wykłady były prowadzone symultanicznie w 3 salach równocześnie. W przypadku mniejszych sal ciężko było często o miejsca siedzące.

W tym roku do krajowych gwiazd, których należy wymienić jednym tchem, byli Jacek Kot, Krzysztof Starnawski i Baltictech Team. Z gości zagranicznych zachwycił Patrick Widmann, Rick Stanton. Trudno jest wskazać najlepsze prelekcje, ponieważ ma się świadomość zobaczenia tylko najwyżej 1/3 wystąpień na konferencji. Sobotnim finałem było wręczenie tytułów w kategorii najlepszych instruktorów, sklepów, baz nurkowy, wydarzeń i wpadek nurkowych na które głosowali uczestnicy oraz losowaniu cennych nagród ufundowanych przez sponsorów.

https://m.nurkowa.pl/2019/11/orig/np-bt9-05-2011.jpg

Nagrody wręczone na Baltictech 2019 były cenne. Sponsorzy i szczęśliwcy.

Baltictech 2019 to bardzo wysoka podniesiona porzeczka dla innych krajowych imprez nurkowych. To konferencja o klasie międzynarodowej. Prowadzona z wielka kulturą. Ekipa portalu Nurkowa Polska dziękuję ekipie Baltictech za wspaniałą organizacje i możliwość spędzenia świetnego weekendu w Gdyni. Do zobaczenia za dwa lata.

Autor: Paweł Laskowski
Zdjęcia: Michał Krzynowek