
sobota, 13 października 2018 11:09
Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena jest jednym z najstarszych klubów nurkowych w Polsce. Już od 50 lat zrzesza w swych szeregach studentów, pracowników uczelni i wszystkich ludzi, dla których wielką pasją jest nurkowanie.

piątek, 5 października 2018 09:59
Do zakończenia sezonu w łowiectwie podwodnym w polskich wodach śródlądowych, pozostało jeszcze parę dni (kończy się 14 października), ale zmagania sportowe podwodnych łowców rozgrywane w Polsce są już za nami. Znamy zatem tych NAJLEPSZYCH sezonu 2018 i niniejszym zapraszamy do zapoznania się z wynikami, jakie osiągnęli. A tegoroczny sezon rywalizacji był wyjątkowo „gorący”.

czwartek, 26 lipca 2018 21:45
Zapraszamy Członków i Sympatyków Stowarzyszenia Miłośników Historii Nurkowania/ Historical Diving Society – Poland. do udziału w podwodno-historycznym weekendzie w Helu.

wtorek, 5 czerwca 2018 16:38
74 latach po katastrofie lotniczej niemieckiego samolotu Junkersa Ju 87 „Stuka” w Jeziorze Pluszne Wielkie, a 60 lat po pierwszej nurkowej „Akcji Stukas” przeprowadzonej przez płetwonurków z Olsztyna i Warszawy, rusza zorganizowana przez Akademicki Klub Płetwonurków Skorpena i Stowarzyszenie „Reduta” z Ornety, druga ekspedycja poszukiwacza „ Akcja Stukas II”

poniedziałek, 4 czerwca 2018 22:04
Portal Nurkowa Polska ma przyjemność zaprosić wszystkie Panie na VI Zlot Freediverek, który jest doskonałą okazją by rozpocząć przygodę z freedivingiem w kobiecym gronie. Profesjonalizm, bezpieczeństwo, radosną zabawę i w kroczenie w nowy wymiar przeżyć gwarantują najlepsze polskie instruktorki freedivingu - Agata Bogusz i Agnieszka Kalska.

niedziela, 3 czerwca 2018 13:58
Choć sezon w łowiectwie podwodnym w polskich wodach śródlądowych zaczął się 16 maja 2018 roku, to większość zmagań sportowych w podwodnych polowaniach, jeszcze jest przed nami. Miesiąc wrzesień 2018 będzie ich kulminacją.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 19:03
Półka płetwonurka! Czyli, nie czytasz? To, nie idę z Tobą pod wodę! Cykl artykułów o autorach i książkach w języku polskim, tematycznie związanych z nurkowaniem. W tym odcinku przedstawimy najnowsze dzieło historyczne na temat nurkowania, autorstwa Kariny Kowalskiej i Wiesława Wachowskiego.

niedziela, 22 kwietnia 2018 11:42
Biebrza, to rzeka, od wieków mało zmieniona. To wyjątkowe miejsce do nurkowania w skali Polski i Europy. Kolega Mirosław Kobeszko, zwraca się do społeczności polskich płetwonurków, na łamach portalu Nurkowa Polska, o pomoc w projekcie podwodnej inwentaryzacji rzeki Biebrzy.

niedziela, 15 kwietnia 2018 17:15
Każdy doświadczony płetwonurek wie, dlaczego wiosną, po zejściu lodu z jezior, woda zamienia się w brunatnożółtą breję. Nagle i nie odwołalnie, czyniąc wiosenne nurki mało przyjemnymi. Odpowiedzialne są za to, małe, jednokomórkowe glony – okrzemki.

piątek, 16 marca 2018 09:22
24 marca 2018 - "Skorpenowy Spływ Łyną" jest to największa impreza płetwonurków w kraju, która odbywa się w Olsztynie. Idea Spływu opiera się na bardzo prostych zasadach: może wziąć w nim bezpłatnie udział każdy, bez względu na przynależność do federacji nurkowej, bez względu na wiek czy strój.

czwartek, 1 marca 2018 23:38
Półka płetwonurka! Czyli, nie czytasz? To, nie idę z Tobą pod wodę! Cykl artykułów o autorach i książkach w języku polskim, tematycznie związanych z nurkowaniem. W tym odcinku przedstawimy pierwsze polskie podręczniki dla płetwonurków, autorstwa Augusta Biskupskiego i Witolda Zubrzyckiego.

poniedziałek, 26 lutego 2018 14:26
Rak sygnałowy - intruz z Ameryki Północnej, gatunek inwazyjny w Europie, który rozpoczął cichy pochód w krajowych wodach. Wiedzą już o tym zjawisku płetwonurkowie i zwracają uwagę na ten problem: naukowcom, urzędnikom i wszystkim miłośnikom podwodnej polskiej przyrody.

piątek, 2 lutego 2018 14:58
Wrak "Wilhelma Gustloffa" to miejsce największej katastrofy morskiej, która miała miejsce w historii ludzkości. W 1994 roku Polska uznała wrak za mogiłę wojenną, w związku z czym nurkowanie w promieniu 500 m od niego jest obecnie zakazane. Wielu z nas, jednak, udało się zobaczyć pokiereszowany wrak niemieckiego transportowca wojennego i poczuć grozę tego miejsca....

czwartek, 25 stycznia 2018 15:00
Od 1985 roku ustawa o rybactwie śródlądowym dopuszcza łowiectwo podwodne, obok wędkarstwa, jako metodę amatorskiego połowu ryb na polskich wodach śródlądowych. Karta Łowiectwa Podwodnego jest głównym dokumentem umożliwiającym w sposób legalny, na wstrzymanym oddechu, wybrać się na podwodne polowanie w 2018 roku.

niedziela, 21 stycznia 2018 21:13
Na Zlocie instruktorów i działaczy KDP PTTK oraz lekarzy SL KDP „KALATÓWKI 2018” zabrało się grubo ponad setka nurkujących osób z całej Polski. Zgodnie z kilkudziesięcioletnią tradycją, coroczny zjazd miał miejsce w Hotel Górski Kalatówki, położonym na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego u podnóża masywu Giewontu.