
poniedziałek, 26 października 2020 18:30
Historia o pięknie odkrywania podwodnych polskich krajobrazów w czasach wirusowej zarazy oraz o nieoczekiwanym odnalezieniu kultowych, wiekowych, włoskich płetw w północno-wschodnich rubieżach Polski.

poniedziałek, 8 czerwca 2020 10:37
Wrak "Wilhelm Gustloff" to prawdopodobnie miejsce największej katastrofy morskiej w dziejach ludzkości. W 1994 roku, Polska uznała wrak za mogiłę wojenną, w związku z czym nurkowanie na tej pozycji jest obecnie zakazane dla płetwonurków wrakowych wypływających z polskich portów. Wielu czytelnikom Nurkowej Polski, udało się zobaczyć pokiereszowany wrak niemieckiego transportowca wojennego i poczuć grozę tego miejsca. Portal Nurkowa Polska postanowił dokładnie, w kilku artykułach, przedstawić historię wraku m/s „Wilhelm Gustloff"

wtorek, 28 kwietnia 2020 11:08
Wrak "Wilhelm Gustloff" to prawdopodobnie miejsce największej katastrofy morskiej w dziejach ludzkości. W 1994 roku, Polska uznała wrak za mogiłę wojenną, w związku z czym nurkowanie na tej pozycji jest obecnie zakazane dla płetwonurków wrakowych wypływających z polskich portów. Wielu czytelnikom Nurkowej Polski, udało się zobaczyć pokiereszowany wrak niemieckiego transportowca wojennego i poczuć grozę tego miejsca. Portal Nurkowa Polska postanowił dokładnie, w kilku artykułach, przedstawić historię wraku m/s „Wilhelm Gustloff” - zalegającego 19,6 mil morskich od polskiego wybrzeża na wysokości latarni morskiej Stilo koło Łeby.

środa, 15 kwietnia 2020 10:03
Wrak "Wilhelm Gustloff" to prawdopodobnie miejsce największej katastrofy morskiej w dziejach ludzkości. W 1994 roku, Polska uznała wrak za mogiłę wojenną, w związku z czym nurkowanie na tej pozycji jest obecnie zakazane dla płetwonurków wrakowych wypływających z polskich portów. Wielu czytelnikom Nurkowej Polski, udało się zobaczyć pokiereszowany wrak niemieckiego transportowca wojennego i poczuć grozę tego miejsca. Portal Nurkowa Polska postanowił dokładnie, w kilku artykułach, przedstawić historię wraku m/s „Wilhelm Gustloff” - zalegającego 36 kilometrów od polskiego wybrzeża na wysokości latarni morskiej Stilo koło Łeby.

niedziela, 1 marca 2020 17:05
21 marca 2020 r. w Olsztynie odbędzie się już siedemnasta edycja Skorpenowego Spływu Łyną.

środa, 19 lutego 2020 17:00
Półka płetwonurka! Czyli, nie czytasz? To, nie idę z Tobą pod wodę! Cykl artykułów o autorach i książkach w języku polskim, tematycznie związanych z nurkowaniem. W tym odcinku przedstawimy nowość na nurkowym rynku wydawniczym 2020, album o niemieckich wrakach z końca II Wojny Światowej, spoczywających na dnie Bałtyku wzdłuż polskiego wybrzeża, autorstwa Tomasza Stachury.

środa, 15 stycznia 2020 19:03
Od 1985 roku ustawa o rybactwie śródlądowym dopuszcza łowiectwo podwodne, obok wędkarstwa, jako równorzędną metodę amatorskiego połowu ryb na polskich wodach śródlądowych. Karta Łowiectwa Podwodnego jest głównym dokumentem umożliwiającym w sposób legalny, na wstrzymanym oddechu, wybrać się na podwodne polowanie w 2020 roku.

poniedziałek, 9 grudnia 2019 11:57
Półka płetwonurka! Czyli, nie czytasz? To, nie idę z Tobą pod wodę! Cykl artykułów o autorach i książkach w języku polskim, tematycznie związanych z nurkowaniem. W tym odcinku przedstawimy nowość na nurkowym rynku wydawniczym 2019, podręcznik dla płetwonurków o tworzeniu mieszanin oddechowych dla płetwonurków, autorstwa Wojciecha Czechowskiego.

poniedziałek, 25 listopada 2019 20:30
Konferencja Nurkowa - Baltictech to podobno jedno z trzech największych spotkań nurków technicznych na świecie. Bezspornie to najlepsza, największa i najważniejsza nurkowa impreza w Polsce. Czeka się na nią bardzo, aż dwa lata.

środa, 23 października 2019 17:08
Półka płetwonurka! Czyli, nie czytasz? To, nie idę z Tobą pod wodę! Cykl artykułów o autorach i książkach w języku polskim, tematycznie związanych z nurkowaniem. W tym odcinku przedstawimy piękne wdanie albumowe książki o historii wydobycia wraku pancernika „Gneisenau” przez polskich nurków, autorstwa Kariny Kowalskiej.

poniedziałek, 7 października 2019 21:48
Każdy z nas płetwonurków, powinien przynajmniej raz w roku, poświęcić jedno ze swych nurkowań na podwodne sprzątanie naszych akwenów. Będzie to z wielkim pożytkiem dla natury, nas samych i naszych dzieci. Oto kilka sprawdzonych rad, jak się do tego zabrać.

sobota, 31 sierpnia 2019 17:01
Czy wiecie, gdzie w środku sezonu letniego można znaleźć jezioro w którym przejrzystość wody osiąga ponad 15 metrów; gdzie na dnie znajdują się tajemnicze sztolnie, łodzie, olbrzymi las, gdzie można odkryć bryłki bursztynu ? Prawdopodobnie niewielu polskich płetwonurków posiada taką wiedzę. Niestety, gdyby nie relikt przeszłości, czyli wizy i przedłużająca się kontrola graniczna, to fascynujące miejsce zapewne byłoby znane każdemu polskiemu nurkowi.

niedziela, 21 lipca 2019 10:58
Norwegia to nie tylko wspaniałe, malownicze krajobrazy - fiordy, dzika przyroda, tysiące osady rozłożone pomiędzy wodą a skałami. To nie tylko piękny, czysty kraj. Norwegia to też ogromny, bajkowy, zimny podwodny świat pełen życia.

środa, 5 czerwca 2019 12:26
Powstaje niecodzienny pomysł - zadbania o nasze rzeki i zwrócenie uwagi na ich piękno, historyczną rolę w powstawaniu nadbrzeżnych miast i osiedli, oraz możliwość uprawiania wszelakiej aktywności – pieszej, rowerowej, kajakowej a nawet nurkowej. Powstaje unikalny projekt „Święto Łyny”.

poniedziałek, 15 kwietnia 2019 10:20
Kolega Andrzej Muszyński, przesłał parę dni temu szczegóły najstarszych sportowych zawodów w łowiectwie podwodnym w Polsce - XLVII Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Łowiectwie Podwodnym 2019 oraz XX Memoriału Fotografii Podwodnej im. Jerzego Macke.